Sündmused

 
 

AUGUST

 

19.AUGUST KELL 12.00

RANNU PARGIS

TULI, RAUD, VABADUS

MTÜ Eestimaa Sepad aastaüritus

 

 

 

27.AUGUST KELL 20.00

JÕESUU PUHKEALAL

VÕRTSJÄRVE TULEMUUSIKA ÖÖ - MUINASTULEDE ÖÖ

ESINEB ANSAMBEL JÄÄÄÄR

TASUTA! 

 

 

 

 

SEPTEMBER

 

 

 

 

 

OKTOOBER

 

 

2. OKTOOBER KELL 11.00

VILJANDI LASTE- JA NOORTETEATER REKY

" KUNKSMOOR JA KAPTEN TRUMM"

 

 

Aino Pervik

 

Kunksmoor on heasüdamlik nõid, kes elab keset merd tillukesel saarel, mis on ümbritsetud salakaridest. Temas on peidus kogu maailma tarkus aga ka plikatirts, kes armastab tuulistel öödel oma kollase õhupalliga ringi lennata ja lorilaule jorutada.Ühel maruööl leiab Kunksmoor karile jooksnud laeva ja lainetest meremehe ning ta puhub mehele uuesti eluvaimu sisse. Mõne aja pärast tuleb saarele väljaväänatud jalaga Kapten Trumm, kes on elu jooksul põhja ajanud seitseteist laeva kaheksateistkümnendat talle ei antud.

Lisaks nimitegelastele on laval uudistenäljas reporterid, väike Kati ja seiklevad noored.

Soovituslik 5 kuni 12 aastastele.

Etenduse pikkus umbes 1 tund

 

Lavastaja- Kadri Paldra.

 

Kunksmoor- Kadri Paldra

Kapten Trumm- Tauno Paulus

Teistes osades- Triinu Paabut, Mairo Seire või Oliver Kuiv või Margus Christopher Kalda, Krete Paldra

 

 

 

 

 

5. oktoobril kell 19.00

Uute liikmete vastuvõtt !

Rannu KOLUMATS  kutsub tantsima!

 

 

 

 

 

9. OKTOOBER KELL 16.00

LASTEFILM

" NUKATUKA METSARAHVAS"

 

Pillimees Ronihiir, nutikas Metsahiir Morten, pagarmeister Jänes ja kõik nende sõbrad elavad Nukatuka metsas. See on elamiseks küll kena koht, aga pisemad loomad peavad kohalike kiskjate pärast pidevalt valvel olema. Eriti just rebasel on laiduväärt komme pista nahka kõik hiired, kellega ta tee ristub. Aga kui siil proovib pista pintslisse Morteni vanaema, saab Mortenil mõõt täis. Ta tahab kehtestada seaduse, et kõik loomad oleks sõbrad ja lõpetaks üksteise söömise.

Põhineb Norra kirjaniku Thorbjørn Egner ("Sööbik ja Pisik", "Kardemoni linna rahvas ja röövlid") raamatul "Pillimees ronihiir, Morten ja Nukatuka metsarahvas", mis on 2001. aastal ilmunud ka eesti keeles.

 

Kategooria: Animatsioon | Žanr: Lastefilm, seiklusfilm, muusikal

 

PÄÄSE 3.-

 

 

9. 0KTOOBRIL KELL 18.00

KINOKOHVIK

" MINU NÄOGA ONU"

 

Lahutusjärgses masenduses muusikakriitik Hugo soovib just oma elu hakata taas üles ehitama, kui tema ukse taha ilmub ootamatult tema isa, džässmuusik Raivo. Kiusliku loomuga vanamees teatab, et ta on kohe-kohe maist teekonda lõpetamas ja ootab ainsalt pojalt enda eest hoolitsemist. Kui aga meeste ellu ilmub atraktiivne psühhoterapeut Marian, hakkavad isa ja poeg naise tähelepanu pärast omavahel konkureerima. Vanal riukamehel Raivol õnnestub luua ridamisi piinlikke episoode, millega Hugo romantilised plaanid ära rikkuda. Andres Maimiku ja Katrin Maimiku tragikomöödia "Minu näoga onu" räägib pealesunnitud lähedusest, õnneotsingust ja andestamisest, pakkudes naeru läbi pisarate ja pisaraid läbi naeru.

 

PÄÄSE 4 €

 

 

 

 

13. OKTOOBER KELL 20.00

HOOAJA AVAPIDU

ansambliga

Nukker Kukeke

 

 

 

 

 

 

18. OKTOOBER KELL 19.00

RAKVERE TEATER

" SINA MAGA, MINA PESEN NÕUD"

 

Lavastaja Tarmo Tagamets
Kunstnik ja muusikaline kujundaja Peeter Rästas
Tõlkija Ülev Aaloe
Dramatiseerijad Tarmo Tagamets ja Anne-Ly Sova
Osades Helgi Annast, Maarika Mesipuu-Veebel või Silja Miks, Toomas Suuman, Peeter Rästas

„Allakirjutanu, üsna tuntud kirjamees, otsib naist, kes oleks valmis minu majapidamise eest hoolitsema. Nõutav oma auto ja juhiluba. Nõutav on ka, et ta kõnniks, jalalabad väljapoole, tasakaalu pärast. Soovitav, et ta oleks sisserändaja, kellel on sedavõrd vanamoodne kasvatus, et ta oskab kirjutusmasinalinti vahetada. Kandideerija võib rääkida seda keelt, mis talle meeldib, peaasi, et mina sellest aru ei saaks. Kandideerija vanus peab olema tema kodumaa statistiline keskmine. Laiad puusad on plussiks. Õnnetu taust samuti plussiks. Võimetele vastav palk, mille garanteerib Notarius Publicus. Absoluutne nõue on nõudepesemisoskus.
John Andersson (kirjanik)“


„Sina maga, mina pesen nõud“ on isepäine ja soe lugu Elust ja Vanadusest, Armastusest ja Surmast. Lugu kahest ilusast inimesest, kes elavad kaunil metsalagendikul oma argiselt stiilsetes majades ning otsivad abi üksteisest. 

Lavastuse aluseks on rootsi kirjaniku Stig Claessoni romaan „Sina maga, mina pesen nõud”.

Etenduses kasutatakse lavasuitsu.

„Tundub, et vanemad inimesed saavad tunda end nooremana, keskealised vanana ja noored surematuna.” (Maris Marko)

Pääse 15 €/ 13 €

Piletid müügis Piletimaailmas

https://www.piletimaailm.com/performances/72886/buy?lang=et_EE

 

 

23. OKTOOBER KELL 12.00

FILMIFESTIVAL KINO MAALE

 

 

Laste ja noorte kultuuriaasta raames pakub filmifestival KINO MAALE maapiirkonna omavalitsustele oma lastele ja noortele tasuta näitamiseks animatsioone. 
PPAFFist väljakasvanud alafestival KINO MAALE oli eelmisel aastal väga populaarne ja sooviti meie tasuta programme. Meie missiooniks on maakohtades (väljaspool Tallinna ja Tartut) maakino alal hoida ja kostitada inimest maailmatasemel filmivaldkonna teostega ja seda kõike filmide osas tasuta, vähemalt püüame, et see oleks nii. Tänavu on fookuses animatsioon ja Nukufilm, kes tähistab tänavu oma 60 sünnipäeva, lisaks tähistavad omi sünnipäevi Mati Kütt 70 ja Hardi Volmer 60. 
Festivali programmi pani kokku festivali peakorraldaja koostöös filmistuudioga Nukufilm.

Rannu vallas vaatame filme Rannu Rahvamajas 23.oktoobril alates kella 12.00.

Näitamisele tulevad Heino Parsi nukufilmid lastele:

OPERAATOR KÕPS SEENERIIGIS
MARDILEIB
NAEL
KUNKSMOOR

VÄLEK VIBULANE
MEEMEISTRITE LINN
NAERUPALL
PÄKAPIKUD PIILUVAD

Vanemale koolieale ja täiskasvanutele näitame Hardi Volmeri nukufilme:

NÕIUTUD SAAR
PRIMAVERA
LÕPUÕHTU
OLMEHEIDUTUS
BARBARID

Filmide vahel teevad Elva Huvikooli animatsiooniringi noored animatsiooni töötuba. Pakume osalejatele pannkooke!

Tasuta!

 

 

 

NOVEMBER

 

 

11. NOVEMBER KELL 21.00

SHANON

 

 

 

 

!3. NOVEMBER KELL 16.00

LASTEFILM  " VEEALUNE SEIKLUS"

 

On 2100. aasta. Inimkond on hüljanud planeedi Maa ja kõikjal laiutab vaid lõputu ookean. Sügaval merepõhjas elavad kolm eriskummalist ja lahutamatut sõpra — seiklushimuline ja oma liigi viimane kaheksajalg Deep, krevett Alice ja merikurat Evo. Kui ootamatu õnnetus hävitab sõprade kodu, võtavad nad ette ohtliku ja seiklusrikka teekonna, et leida omale uus kodupaik. Oma teel satuvad nad hämmastavatesse paikadesse, nagu vee alla mattunud New Yorki ja ammu uppunud Titanicule. Uljatel seiklejatel tuleb rinda pista nii mõnegi kurjamiga. Kas sõpradel õnnestub leida uus kodu ja kuidas lõpeb nende veealune seiklus?

 

Film on dubleeritud eesti keelde.

 

Kategooria: Animatsioon | Žanr: Lastefilm, seiklusfilm, komöödia

Pääse 3 €

 

 

 

 

13. NOVEMBER KELL 18.00

KINOKOHVIK

" LOGANI ÕNN"

 

Oceani 11, 12, 13 lavastajalt: Steven Soderbergh esitleb action-komöödiat „Logani õnn”!

Teie ette astub terve staaride plejaad eesotsas Daniel Craigi, Channing Tatumi, Katie Holmes’i, Adam Driveri, David Denmani ja Hilary Swankiga. Film pajatab vendadest Loganistest, kel on salakaval plaan korraldada raharööv legendaarse NASCAR-i võidusõidu ajal. Paraku pole vennad Loganid pole kõige kogenumad vargad, seega otsustavad nad kampa võtta kurikuulsa murdvarga Joe Bangi, kuid enne peavad nad Bangi vanglamüüride vahelt välja aitama.

 

Film on inglise keeles eesti ja vene subtiitritega.

 

Pääse 4 €

 

 

 

21. NOVEMBER KELL 19.00

VANA BASKI TEATER

"KÕIK MEESTEST"

 

  • DRAAMA

Miro Gavran on tänapäeva üks populaarsemaid Horvaatia kirjanikke, kelle mitmekülgse loomingu hulka kuulub ligikaudu 40 näidendit.
“Kõik meestest” on eluline, lõbus ja ootamatuid üllatusi pakkuv näidend, kus põimuvad viis erinevat lugu ja viisteist tegelaskuju, keda kehastavad kolm näitlejat. Millised nad on, need meie kaasaegsed mehed? Kuidas nad elavad? Millest mõtlevad? Millised küsimused ja probleemid neid huvitavad? Mida nad mõtlevad armastusest ja kuidas armastavad? Kuidas nad suhtuvad seksi ja kellega unistavad seksida?

Paraku pole unistuste järgi elamine enamasti võimalik, sest elu pisiasjad teevad omad korrektuurid. Ükskõik, kas tehakse head või halba, ollakse aus või silmakirjalik, kutsub see esile vastureaktsiooni. Armastust ei ole vihkamiseta, sõprust konkurentsita ega noorust vanaduseta.

“Kõik meestest” jutustab meile sõbralikult enesekriitilise loo meheks olemisest, mis toob suule muheda naeratuse, aga silmanurka ka härda pisara.

 

Autor Miro Gavran
Tõlkis Hendrik Lindepuu
Lavastaja Eero Spriit
Kunstnik Jaak Vaus
Mängivad Tarvo Krall, Raivo Mets, Janek Sarapson

 

Pääse: 15 €/ 13 €

Kasutaja Vana Baskini Teater foto.k

 

 

 

 

30.NOVEMBER KELL 11.00

VILJANDI LASTE- JA NOORTETEATER REKY

" VÄIKE NÕID"

 

 

Lavastaja Kadri Paldra

 

Maailmas saab olla kasvõi üks ainuke hea nõid ja see saan olla mina- väike nõid.

Olen sada kakskümmend seitse ja pool aastat vana ja suured nõiad ei võta mind veel sugugi tõsiselt ega taha Walpurgi ööl Blocksbergi mäele pidussegi lasta. Kuigi ma oskan tuult teha, müristada, punast kivi nõmmelt minema nõiduda, vihma ja rahet välja kutsuda, mis ühele õigele nõiale sugugi raske töö ei ole, ei meeldi vanadele nõiamooridele, et ma inimestele lausa head tegema olen hakanud. Ja mis kõige hullem, ma nõidusin ka reedel… Kuigi ma ei ole veel suur nõid, tahan ma olla vähemalt hea ja see peab ometi midagi lugema.

Selle otsusega vallandub põnev ja lustakas sündmustekeeris.

 

Soovituslik alates 3.eluaastast

 

Esietendus Võru kultuurimajas Kannel 6.november 2017

 

 

Pääse 7 €