Sündmused

 
 

 

 

 

EMEEE

MAI

18. MAI KELL 11.00

LASTETEATER REKY

" NUKITSAMEES"

Nüüd on kindel, et kaks väikest inimest suurde metsa on eksinud: juba teist korda tulevad Kusti ja Iti suure sammaldunud kivi juurde tagasi. „Mina ei jõua enam käia!“ nuuksub Iti venna käest kinni võttes. “Aga koju peame ometi saama“, vastan Kusti. „Me ei või ometi ööseks metsa jääda, mis ütleksid isa ja ema ja vanaisa? Istume natuke, puhkame jalgu ja lähme siis ruttu; näed, pime on juba. Ma arvan, me oleme kodust kaunis kaugel.“ Õde ja vend istuvad kivi äärde maha, panevad marjakorvid kõrvale ja vaatavad otsekui nõu küsides kõrgete kuuskede poole

Nii algab Oskar Lutsu teos „Nukitsamees“. Selline algus on ka Viljandi Laste- ja Noorteteater REKY 35.nõidusliku juubelihooaja sünnipäevaks esietenduval samanimelisel põnevuslavastusel.

Lavastaja:  Kadri Paldra

Nimiosas: Krete Paldra

Teistes osades: Margus Christopher Kalda või Oliver Kuiv,  Triinu Paabut, Kadri Paldra, Tauno Paulus, Mairo Seire või Erko Sild, Ulrika Tolberg

 

 Etenduse pikkuseks on  55 minutit ja soovituslik alates 5-12 aastastele lastele

 

ESIETENDUS 3.aprillil 2018 Viljandi Sakala Keskuses

 

Pääse 8 €

 

JUUNI

1. JUUNI KELL 11.00

ELVA VALLA LASTEAEDADE KUNSTINÄITUSE AVAMINE

Näitus avatud 1. juuni kuni 29.juuni

tööpäevadel E-R kella 10.00-16.00

 

 

3. JUUNI KELL 12.00

PEREPÄEV

 

 

JUULI

 

14. JUULI 

RANNU KANDI KODUKOHVIKUTE PÄEV!

 

 

 

AUGUST

 

26. AUGUST KELL 20.00

VÕRTSJÄRVE TULEMUUSIKA ÖÖ

ANSAMBEL DAGÖ

 

 

JÕESUU PUHKEALAL

TASUTA

 

 

OKTOOBER

 

12. OKTOOBER KELL 19.00

RAKVERE TEATER

" SEE KÕIK ON TEMA"

 

Lavastaja Helen Rekkor (Teatriühendus Misanzen)
Kunstnik Maarja Pabunen
Videokunstnik Alyona Movko
Tõlkija Tiit Alte
Osades Tiina Mälberg ja Imre Õunapuu

Kas mäletad, milline oli maailm siis, kui olid teismeline? Kas mäletad oma enesehinnangut? Kas mäletad, et vahest ei viitsinud või ei osanud hoolida, aga kui juba hoolisid, siis ei osanud lõpetada? Kas mäletad, et kõik tegi rohkem haiget?

Kas kujutad ette, mis tunne on olla leseks jäänud üksikvanem, kelle kasvatada ja kujundada on just üks selline, ühe vanema kaotanud teismeline. Kas oskaksid? Kas teeksid kõik õigesti?

Näidendis "See kõik on tema" võtab üksikvanemast ema ette sotsiaalse eksperimendi, et jõuda lähemale oma võõraks jäänud pojale. Mängu ja elu piirid hägustuvad. Iga käik viib lähemale suuremale kaosele ja iga viga maksab end sajakordselt kätte. Kaalul on usaldus ja elu.

Kas mängime?

Esietendus 13. jaanuaril 2017 Rakvere Teatri väikses saalis. 

Soovitame lavastust eriti vaadata noortel, sobilik alates 7ndast klassist.

NB! Valitud kuupäevadel on võimalik lavastust vaadata venekeelse tõlkega. Tõlkeaparatuuri saamiseks palume ennast registreerida Rakvere Teatri kassas tel. 329 5444 või e-mailil kassa@rakvereteater.ee. Lisainfot vaata siit.

Autor Andrei Ivanov (sündinud 1984) on Valgevene kirjanik.

 

Tõnu Lilleorg, ERR-i kultuuriportaal: "Tükk on suuresti vastuvõtja- ja vastuvõtukeskne ning see liist, millele publik võib tõmmatud saada, õige pikk. Seda kinnitasid nii mõnegi kaasvaataja veekalkvel silmad ja publiku üksmeelne püstijalu aplaus esietenduse lõpus."

Pääse 15 € /13 €

https://www.piletimaailm.com/performances/82658/buy?lang=et_EE